Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca 2013 roku w sali widowiskowej Domu Kultury odbyło zakończenie roku szkolnego w ZS Ozimek. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, stypendia nagrody rzeczowe. Tym razem nie obyło się bez problemów. W momencie rozpoczęcia apelu zgasło światło na sali widowiskowej. Awaria zasilania, która miała miejsce na terenie Ozimka trwała ponad pół godziny po której uroczystość powróciła z holu DK do sali widowiskowej. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Pożegnaliśmy absolwentów dwóch klas gimnazjalnych, których wychowawcami byli p. Beata Kostuś i p. Jolanta Cholewa. Nagrody wręczał Dyrektor ZS Ozimek p. Dariusz Bigas wraz z wychowawcami. Damian Stanisławski, Kacper Bukowiec, Agata Bielecka, Natalia Młyńska, Berenika Hałajko otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Marcin Konop, Mateusz Stępień, Patryk Mendoń dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Rodzice najlepszych uczniów z klas trzecich gimnazjum otrzymali listy gratulacyjne : państwo Sylwia i Rafał Bukowiec, Ewa i Marek Stępniowie, Joanna i Waldemar Stanisławscy, Beata i Roman Bieleccy, Ewa i Zbigniew Młyńscy, Marzena Hałajko, Mariusz Hałajko. Dla pań Marzeny Hałajko i Klaudii Bronder przygotowano podziękowania za szczególne zaangażowanie w życie klasy. Szkolne statuetki przyznano za wzorową postawę na lekcjach wychowania fizycznego Berenice Hałajko, oraz za najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego Mateuszowi Stępniowi.
Starosta Opolski Henryk Lakwa przyznaje corocznie statuetki OPOLSKI PRYMUS dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum. W tym roku to wyróżnienie przypadło Berenice Hałajko i Agacie Bieleckiej. Rodzice opolskich prymusek zostali uhonorowani listami pochwalnymi. W konkursie z języka angielskiego „POKAŻ JĘZYK”, którym patronuje pani europoseł Danuta Jazłowiecka reprezentacja naszego gimnazjum w składzie Wanessa Bronder i Dominika Zubeil zdobyła trzecie miejsce. Nagrodą jest wyjazd wraz z opiekunem p. Sylwią Szczepaniak do Brukseli.
Dyrektor Zespołu Szkół w Ozimku przyznał stypendia za wyniki w nauce następującym uczniom : Kevinowi Słowikowi, Berenice Hałajko, Piotrowi Kuboniowi, Katarzynie Cichoń, Agacie Bieleckiej, Damianowi Stanisławskiemu, Adamowi Hałajko, Magdalenie Gruszce, Jakubowi Dzieszkowskiemu, Kacprowi Bukowcowi, Natalii Młyńskiej, Dawidowi Kondzieli, Karolinie Czerwence, Magdalenie Kuc, Annie Korzyniec. Stypendia za osiągnięcia sportowe przyznano: Natalii Szponder, Adamowi Kasperskiemu, Tomaszowi Wiciakowi, Maciejowi Pęcherzowi, Maciejowi Łapotowi, Tobiaszowi Bulowi, Bartoszowi Walinowiczowi, Adamowi Sobocie, Pawłowi Szyszce, Katarzynie Jarockiej, Karolowi Garańczukowi, Bartoszowi Sakrze, Markowi Kuligowi, Mariuszowi Wróblowi, Arturowi Pawłowskiemu, Dawidowi Hadamkowi, Arturowi Pasiece. Kwoty przyznanych stypendiów wachały się od stu do czterystu złotych.
Słów kilka o zakończeniu roku szkolnego w klasach kończących zasadniczej szkoły zawodowej, które odbyło się 14 czerwca br.
Najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu uzyskała Anna Korzyniec z klasy 2WH. Otrzymała list gratulacyjny i statuetkę dla najlepszego ucznia firmowaną przez STAROSTĘ OPOLSKIEGO Henryka Lakwę. Gratulujemy.
Przed uczniami upragnione dwa miesiące wolnego od szkoły !. Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji 

Tekst : Tomasz Ciekalski
Foto : Patrycja Maleska, Karolina Seman