Inauguracja roku szkolnego w ZS Ozimek
Dodane przez Tomek C dnia 12/09/2018
3 września 2018r. zainaugurowaliśmy w Zespole Szkół w Ozimku nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystą inaugurację poprowadził dyrektor szkoły pan Dariusz Bigas wraz z wicestarostą opolskim panią Leonardą Płoszaj w ozimskim Domu Kultury.
Co nowego w zespole w nowym roku ?
Witamy w naszych szeregach pierwszaków z klas liceum, technikum oraz szkoły branżowej I stopnia. Ten rok będzie kolejnym, gdzie stawiamy na szkolnictwo zawodowe. Rozwijamy nasze technikum. W klasie pierwszej mamy uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk oraz w nowym kierunku technik fotografii i multimediów. Ten nowy kierunek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Fotografia i multimedia, dają bardzo dużą perspektywę zatrudnienia w reklamie, mediach, prasie. Nauczycielem przedmiotów zawodowych w naszym technikum został wspaniały fachowiec, znany fotograf pan Zbigniew Waligórski.
Nowy rok szkolny to także okazja do pochwalenia się wynikami z egzaminów maturalnych i zawodowych, które jak co roku przewyższają średnie wojewódzkie, a w przypadku naszych informatyków mamy 100 % zdawalność.
Na zakończenie wicestarosta opolski pani Leonarda Płoszaj życzyła Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom spokojnej i satysfakcjonującej pracy, nauki, wytrwałości oraz entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań oraz wiele radości i zadowolenia z osiąganych sukcesów.
FoTo TeCe