Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018
inaugu17Nowy rok w zespole

Rok szkolny 2017/2018 zainaugurowaliśmy w naszym zespole 4 września w ozimskim Domu Kultury. Uroczystego rozpoczęcia dokonał dyrektor szkoły pan Dariusz Bigas.
Ten rok jest bardzo szczególny dla oświaty, gdyż jego rozpoczęcie uruchamia reformę edukacji, która wnosi bardzo dużo zmian niekoniecznie dobrych dla szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców.
Co nowego w zespole w nowym roku ?
Na początek witamy w naszych szeregach pierwszaków z klas liceum, technikum informatycznego oraz szkoły branżowej I stopnia.
Nowy rok szkolny w naszym zespole będzie stał pod znakiem udziału w projektach współfinansowanych z unii europejskiej, rozwoju infrastruktury informatycznej i e-sporcie.
Udział w projektach unijnych zawsze gwarantuje szkole podniesienie poziomu kształcenia, wzbogacenia warsztatu pracy nauczycieli, uatrakcyjnienie zajęć dla uczniów. W tym roku bierzemy udział w następujących działaniach ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI w projekcie udział biorą nasi gimnazjaliści i uczniowie liceum. Dla uczniów zaplanowano zajęcia edukacyjne prowadzone w oparciu o metodę eksperymentu, zajęcia wyrównawcze z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Oprócz zajęć w szkole uczniów czekają wyjazdy do miejsc edukacji bezpośredniej w Opolu, Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie kina i teatru. Szkoła otrzyma również wsparcie sprzętowe. Uczniowie naszego liceum mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnych obozów naukowych, które będą realizowane przez opolską uczelnię - Uniwersytet Opolski. W ramach tego obozu, który rozpoczyna się już 18 września uczniowie mają zagwarantowane zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie, opiekę pracowników uniwersytetu, udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez wykładowców uniwersyteckich. Zajęcia i pobyt na uczelni trwają od poniedziałku do piątku.
Kolejny projekt to KSZTAŁCENIE ZWODOWE DLA RYNKU PRACY skierowane jest dla uczniów klas technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej I stopnia. Uczniowie mogą skorzystać uczestnicząc w płatnych stażach, praktykach zawodowych. Zaplanowano kursy prawa jazdy kategorii B, zajęcia z doradztwa zawodowego, czy też zajęć przygotowujących do tzw. kwalifikacji zawodowych, które zdają uczniowie szkół zawodowych. W ramach tego projektu powiększymy naszą bazę informatyczną o nowe serwery, oprogramowanie i materiały biurowe.
Kolejnym nowym wyzwaniem jest klasa technikum informatycznego o profilu e-sport. W tym temacie rozpiszemy się wkrótce. Teraz tylko zasygnalizuję temat utworzenia nowoczesnej pracowni e-sportowej dla naszych uczniów z klasy pierwszej technikum. Uroczyste otwarcie planujemy na początek lutego 2018 o czym poinformujemy na łamach Wiadomości Ozimskich.
Czym jako szkoła możemy się pochwalić ?
Dla szkoły, uczniów i rodziców najbardziej istotne sią wyniki egzaminów zewnętrznych. W egzaminie gimnazjalnych i maturze osiągamy wyniki wyższe niż średnie wojewódzkie, natomiast nasi „zawodowcy” , czyli uczniowie technikum informatycznego i klas zawodowych osiągają co roku REWELACYJNE WYNKI z tzw. kwalifikacji zawodowych. Jest to zasługa nauczycieli zawodu, ambicji uczniów i doskonałej szkolnej bazy. Nadmienię, że w klasie 2T wszyscy uczniowie zaliczyli egzamin pisemny i praktyczny w kwalifikacji E12 osiągając w wielu przypadkach wynik 100% ! Gratulujemy !

W nowym roku naszych uczniów czekają kolejne zajęcia, egzaminy i kwalifikacje. Życzmy im dużo wytrwałości i sukcesów na sto procent.
Foto: Bartek Stanuch
Foto Galeria

W dniu 4 września 2017r. odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w ZS Ozimek.
- 8.00 - Msza Św. w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkół i rodziców.
- 9.00 -uroczysta inauguracja roku szkolnego w sali widowiskowej w Domu Kultury.
- 9.40 - spotkanie z wychowawcami klas w szkole -przydział sal na spotkanie z wychowawcami /pdf/
plan lekcji-publikacja-3.09.2017
informacja o dowożeniu uczniów w roku szkolnym i 4 września 2017/pdf/