Inauguracja roku szkolnego 2015/2016
inau2015Wakacje już za nami. Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęliśmy 1 września na sali widowiskowej ozimskiego Domu Kultury. Uroczystej inauguracji dokonał Dyrektor Zespołu Szkół w Ozimku p. Dariusz Bigas. Gościem naszej uroczystości był Członek Zarządu Powiatu Opolskiego p. Krzysztof Wysdak.
W tym roku rozpoczynamy zajęcia edukacyjne w gimnazjum, liceum ogólnokształcącym, technikum, zasadniczej szkole zawodowej oraz liceum dla dorosłych.
W gimnazjum kontynuujemy wyzwanie z roku ubiegłego jakim jest nasza piłkarska klasa sportowa. Treningi, rozgrywki, nauka - przed takimi wyzwaniami stanęli nasi gimnazjaliści z klasy 1CG.
W liceum ogólnokształcącym nasi pierwszoklasiści wybrali profil biologiczno-chemiczny, społeczno-prawny i kosmetologię. Uczniowie w klasie pierwszej uczą się wszystkich przedmiotów wspólnie a w drugiej i trzeciej z podziałem na grupy wybierają przedmioty rozszerzone zgodnie ze swoimi preferencjami. Dodatkowym uzupełnieniem programu nauczania w tej klasie będą zajęcia praktyczne w zależności od wybranego profilu. Tak wykształceni absolwenci będą z pewnością bardzo dobrze przygotowani do studiów wyższych.
W szkolnictwie zawodowym utworzyliśmy kolejną klasę kształcąca w zawodzie technik informatyk. Duże zainteresowanie tym kierunkiem to efekt dynamicznego rozwoju technik IT w naszym kraju a związku z tym jest duże zapotrzebowanie na absolwentów – techników informatyków.
W zasadniczej szkole zawodowej uczniowie będą się kształcić w różnych zawodach. Najwięcej uczniów wybrało mechanika pojazdów samochodowych, elektryka, montera robót wykończeniowych w budownictwie, stolarza.
Nowy rok szkolny to czas na przygotowanie się do egzaminów gimnazjalnych, maturalnych i zawodowych. W tym temacie możemy pochwalić się wynikami naszych uczniów , które często przewyższają średnie wyniki na szczeblu powiatu czy województwa. Z bardzo dobrymi wynikami idą w parze stypendia i nagrody. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe i sportowe w kwocie około 400 zł oraz na stypendia Rady Powiatu Opolskiego przyznawane co miesiąc przez cały rok szkolny klasy pierwszej. Dla ucznia liceum w kwocie 120 zł a dla ucznia gimnazjum w kwocie 80 zł.

facebook ZESPOŁU SZKÓŁ W OZIMKU

Tomek C dnia 01/09/2015 0 Komentarzy · 5482 Czytań · Drukuj